Forums Eastern Europe Romania Mediere / Conflict

This topic contains 7 replies, has 2 voice, and was last updated by Octavian Borcan 1 year, 8 months ago
  • radu sun

    @Octavia Borcan

    Salut Octavian,

    aș avea nevoie de ajutorul tău pentru o mediere / rezolvarea unei bucle care durează de circa un an.
    Încerc să corectez o greșeală veche de mai bine de zece ani. De fiecare dată, după ce fac corecțiile necesare, cineva (fie anonim, fie utilizator) le reface la loc (culmea, nu 100% identic, dar esența rămâne).
    Concret, e vorba de Liceele de Transporturi și Alimentar din Cluj-Napoca:
    Strada Nicolae Pascaly, drum public, se prelungește cu niște alei interioare în liceele respective. Aceste alei nu sunt accesibile publicului, doar elevilor și profesorilor, ca să nu mai spun că poarta dintre ele e închisă cu lacăt pentru toată lumea.

    Am atașat un screenshot cu starea reală, cum ar trebui să fie. Peste câteva zile va fi din nou schimbată și or să apară aleile respective numite ca Strada Nicolae Pascaly și/sau ca drumuri publice, ceea ce, cum am mai spus, e incorect, pentru că harta mare, oficială, va genera rute auto pe aceste alei, ca și când ar fi accesibile.

    Ultima re-modificare a fost făcută de un utilizator pe nume K.Mounika Reddy.
    Tocmai ce am re-corectat-o.

    Muțumesc anticipat,
    Radu (user radusun)

    Octavian Borcan

    Salut Radu, multumim pentru aducerea la lumina a acestei situatii. La prima vedere pare ca niste validari automate sterg sau intorc la un punct anterior o parte din modificari; in urmatoarea perioada algoritimi de validare vor fi ajustati iar colegii mei vor opera modificarile in harta. Sper sa se rezolve. Te rog sa ma-ti la curent daca situatia revine.

    radu sun

    Salut Octavian.

    După răspunsul tău nu s-a mai întâmplat nimic… până ieri (au trecut mai bine de două săptămâni).
    Azi dimineață am verificat și “grupul anonymous” a lovit din nou.
    Ceva totuși nu e în regulă cu softul vostru pentru că îmi apare că modificarea făcută ultima dată de mine ar fi fost integrată pe data de 3 iulie, ceea ce evident că nu e corect, eu verificând aproape zilnic atât pagina mapcreator cât și cea publică.

    Ți-am atașat screenshot-urile aferente. Dacă ai nevoie de mai multe explicații… just ask 😉

    Un uichend plăcut!
    Radu

    Octavian Borcan

    Salut, am ajustat din nou 🙁 Tinem sub observatie; colegii mei au spus ca au facut modificarile in harta, nu stiu de ce revine cate un drum la starea initiala. Multumim.

    • This reply was modified 1 year, 9 months ago by Octavian Borcan.
    radu sun

    Salut Octavian.

    Am verificat din nou și iar erau niște neconcordanțe. Tocmai am făcut corecturile de rigoare.
    Dacă poți să monitorizezi starea actuală, ar fi minunat.

    Mulțumesc,
    Radu

    Octavian Borcan

    Ok, mai intram si verificam saptamana viitoare. Mersi.

    radu sun

    Salut Octavian.

    Aproape că uitasem. Tocmai am intrat și am văzut că în data de 23 August un “anonim” și-a făcut din nou de cap. Culmea e că modificările au și fost imediat integrate.

    Întrebare-ntrebătoare: mai are vreun rost?
    Deja se împlinește anul de când mă lupt cu Morile-de-Vânt.

    O zi bună,
    Radu

    Octavian Borcan

    Salut Radu,
    Ajustat din nou; “roboteii” isi fac de cap, chiar daca am fortat modificarea manual direct in baza, vad ca dupa o anumita perioada o validare intoarce modificarea partial sau total. Am creat un caz de sesizare colegilor de pe partea de soft dar nu ma astept la feedback prea curand, fiind listat cu prioritate mica in lista lor.
    Tinem sub observatie 🙂
    Cele bune,
    Octavian

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.