Forums Eastern Europe Poland Głupie ścieżki

This topic contains 1 replies, has 2 voice, and was last updated by Magdalena Bieniasz 6 years ago
  • Janusz Leszczyński

    po co robicie te bezsensowne ścieżki dla pieszych , jeżeli już mają być to tam gdzie są naprawdę a nie jak popadnie . tyle się już tego nakasowałem że mnie palec boli a wy ciągle je przywracacie. Zaznaczony odcinek to niby co to jest , pieszy wysiada z auta idzie obok ronda i wsiada do auta , bo po co ten kawałek ścieżki ???? Dookoła ronda ? Przecież tam jest droga a jeżeli to jest przejście podziemne to przebiega pod drogą a nie ją przecina !!
    Uparcie malujecie te ścieżki po miastach gdzie popadnie , nie wiem żeby statystyki poprawić , MY W MIASTACH MAMY 545677654 km ścieżek a po lasach i polach jak z uporem maniaka zamiast ścieżek to są drogi osiedlowe, no bezsens.
    Druga sprawa , poprawiłem rondo ONZ . Dostałem meila że wy je poprawiliście i sprawdziłem . Fakt, wasza robota, po skasowaniu mojej bo teraz jest wszystko koślawe jak na HERE przystało i zamiast 4 pasów 3 bo po co się wysilać.

    Magdalena Bieniasz

    Panie Januszu,
    Wspomniana ścieżka nie była przejściem podziemnym, ale drogą między blokami. Geometria była nieco przesunięta na wschód, poprawiliśmy ją.
    „Drogi osiedlowe” to określenie, które odnosi się w Map Creatorze do dróg niższej kategorii (w uproszczeniu mówiąc, bez numeru dróg), zarówno w miastach jak i na terenach niezurbanizowanych.
    Jeśli chodzi o rondo ONZ, to odrzuciliśmy Pana poprawki, już wyjaśniam dlaczego. Aby nasze mapy były spójne, musimy kierować się pewnymi zasadami i uproszczeniami. I tak na przykład podane ilości pasów na drogach nie uwzględniają wszystkich pasów, a jedynie te idące w głównym kierunku – w tym przypadku na wprost. Dlatego 3, a nie 4 pasy.
    Na kwestię gdzie zaczyna się rozwidlenie dróg (w przypadku przejścia z drogi jedno- na dwukierunkową) też mamy określone zasady. Droga która u konkurencji może być dwujezdniowa, u nas może być przedstawiona jako jednojezdniowa, ale z separatorem.
    Proszę również mieć na uwadze, że zdjęcia satelitarne czasem mogą mieć pewne przesunięcie. Wszystkie drogi główne są przez nas przejechane i dodane do mapy z dużą dokładnością (dla celów Advanced driver-assistance systems – ADAS) , ale też według określonych zasad jak je prowadzić, które pasy uwzględniać w prowadzeniu geometrii, a które nie. Drogi z atrybutem ADAS to wszystkie autostrady, drogi główne, lokalne, oraz ważniejsze połączenia dróg osiedlowych – czyli wszystkie autostrady, ekspresówki, drogi krajowe, wojewódzkie i niektóre niższej kategorii). Dlatego drogi te nie mogą być dostosowywane jedynie na podstawie zdjęć satelitarnych. Możliwość edycji na tych drogach przez użytkowników ma na celu wychwycenie braków, zmian. Drobne zmiany geometrii będą więc niestety najczęściej odrzucane.
    Sposób przedstawiania skomplikowanych skrzyżowań z kolei opiera się na zasadach generalizacji, również ściśle opisanych w naszej specyfikacji. Stąd różnice w stosunku do zdjęć satelitarnych, jak i niekiedy w porównaniu z mapami konkurencji. Odnoszę się tu między innymi do Pana poprawek w Bratysławie. Nie zawsze skrzyżowanie będzie zobrazowane dokładnie tak, jak widoczne jest na zdjęciu satelitarnym. Staramy się zobrazować je jak najlepiej, ale pewne uproszczenia są konieczne.
    pozdrawiam serdecznie

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.