Forums Eastern Europe Moldova General Improvements

This topic contains 4 replies, has 2 voice, and was last updated by Octavian Borcan 1 year, 8 months ago
  • Mihai Cibotaru

    Hi everyone, could anybody please let me know what the average integration time is for the improvements that we have done on Map Creator?
    Can we do a test or something like that to become a trusted editor to get through the moderation faster?

    Mihai Cibotaru

    Another problem is related to my changes on Map Creator.
    Please check Screenshot1, it is a stretch of road that has already been edited by me before,
    you also can see the last changes have been done by HERE Team member, but they are not correct.
    On Screenshot2 you can see the right edits that were again made by me.
    The coordinates of this place are 47.04098,28.83179.

    How to prevent such cases? I’ve seen several examples, but first of all I need to understand how HERE Team work and the HERE Map policy to avoid duplication of work.

    • This reply was modified 1 year, 8 months ago by Mihai Cibotaru.
    • This reply was modified 1 year, 8 months ago by Mihai Cibotaru.
    Octavian Borcan

    Salut Mihai,

    La butonul de ajutor ai un mic ghid si un infografic cu durata medie estimata a validari unei modificari. Dupa validare(7-30 zile), mai dureaza pana la 30-45 zile sa ajunga in harta. Cel mai rapid ajung modificarile pe HERE WeGo.
    https://mapcreator.here.com/2022.08.01/help/ doar in engleza
    Statusul de utilizator de incredere se castiga in timp prin validarea editarilor, calitatea acestora si frecventa. Se evalueaza periodic, lunar sau trimestrial.
    Daca e modificare mai importanta sau de impact, imi poti scrie mie sa incerc sa o verific mai rapid.

    Am ajustat zona din foto, cel putin ce am inteles din descrierea ta.

    Multumim.

    Cele bune,
    Octavian

    Mihai Cibotaru

    Salut Octavian, iți mulțumesc pentru feedback.

    Deja avem un cont activ in calitate de editor,. Problema proaspăta cu care ne-am ciocnit defat, este ca unele editări revin la forma inițiala, chiar daca sunt greșite. Una dintre ele este cea editata ieri de tine.
    Cum am putea exclude astfel de cazuri?
    Mulțumim anticipat!

    Octavian Borcan

    Salut, e o problema mai complexa, unele modificari sunt respinse daca nu se pot valida, altele pica cand se incearca integrarea. Din cele picate, se ajunge la codarea manuala care poate dura un pic. Pot sa-ti aloc un trust level mai ridicat si sa speram ca vor ajunge. Moderarea e facuta de echipe din India care urmeaza doar niste pasi simpli, bazate pe verificari minimale. Trimite-mi direct cazuri mai elaborate sa-le trimit catre o echipa locala. Multumesc.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.