Forums Eastern Europe Romania UVT Mapathon 2020

This topic contains 21 replies, has 6 voice, and was last updated by Octavian Borcan 4 years ago
  • Zifceac Iaroslav

    Am rezolvat. 🙂

    Octavian Borcan

    TRA vine de la transliterare. In romana scriem cu diacritice iar transliterarea se face automat sa poate fi intrepretat de software cand reda instructiunile de navigatie. Poti sa lasi asa si se rezolva la validare sau moderare.

    Tamasi Sergiu

    Ce facem la ora 21:00.
    Trebuie sa trimitem ceva undeva sau doar ne oprim?

    Octavian Borcan

    Salut. Referitor la Map Creator nu trebuie sa trimiteti nimic, voi vedea ce ati facut pe baza adresei de email. Pentru harta facuta in Studio trebuie trimisa catre mine si pentru provocarea de azi trebuiau trimise acele print screenuri- tu ai facut-o deja.

    Zifceac Iaroslav

    Am transformat in ArcMap un shape in json, l-am importat in Studio il vad la date doar ca nu-l pot selecta. 🙁 fac cu capul. Cred ca I will not make it cu harta si-mi pare super rau ca de ieri numai pe map creator am stat 🙂

    Maria Borcan

    Mai e timp pentru tine daca ai probleme, maine dimineata o sa verific hartiile trimise. E cam ciudat, la unele shp-uri asa face si pana acum din ce am vazut pare sa fie o greseala de proiectie a datelor. Incearca sa-le faci csv sau incearca un alt set de date.

    Octavian Borcan

    Intrase fata mea pe calculator si nu am vazut. Ramane valabil ce am scris mai sus.

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)

You must be logged in to reply to this topic.