Forums Eastern Europe Romania Ploiesti vest – noul pod spre Strejnic

This topic contains 7 replies, has 3 voice, and was last updated by Octavian Borcan 5 years, 7 months ago
  • techno logikon

    Salut,
    Am refacut drumurile de access din jurul podului nou din Ploiesti, zona Gara de Vest, conform cu realitatea.
    Va rog sa le luati in considerare.
    Multumesc.
    https://mapcreator.here.com/mapcreator/44.92730933082527,25.98764260084144,17,0,0

    • This topic was modified 5 years, 10 months ago by techno logikon.
    Octavian Borcan

    Multumim. Colegii mei vor analiza si daca este cazul vor face ajustarile necesare.

    techno logikon

    Am atasat si varianta cea mai corecta gasita.
    De asemenea, bucla de sub pod dinspre DN1 trebuie prelungita pana la strada paralela cu calea ferata dinspre noul parc (la Sud de calea ferata).
    Multumesc pt promptitudine.

    Octavian Borcan

    Rezolvat.

    techno logikon

    Salut,
    Imi pare rau ca revin pe acest subiect, dar harta a revenit la variata incorecta.
    Stau chiar in zona, si-mi pare rau sa vad ca o problema minora nu se rezolva, Refac de fiecare data in Map Creator si tot varianta incorecta este luata in calcul.
    Multumesc pt intelegere.

    Octavian Borcan

    Salutare. Nu stiu ce s-a intamplat, am analizat si refacut zona respectand feedback-ul primit si folosind imaginile colectate in zona. Acum ar trebui sa fie ok, si sa apara in actualizarile urmatoare. Daca mai e ceva, te rugam sa ne anunti. Multumim.

    techno logikon

    Salut.
    Este mult mai corect dat nu exact.
    Am atasat varianta corecta: Strada Erou Arhip Nicolae se prelungeste pe sub pod si ajunge in sensul giratoriu. NU SE PRELUNGESTE PRIN SPATELE LIDL – acesta este un drum pietruit nepracticat de masini.
    In sensul giratoriu sunt 3 brate: unul de intrare de pe pod, unul de intrare din sensul giratoriu si unul de iesire in sensul giratoriu.
    Sper ca tineti cont si de cele de mai sus.
    Multumesc pt colaborare.

    Octavian Borcan

    Refacut. Jonctiunea cu doua link-uri cu giratoriul nu se justifica din cauza dimensiuni reduse a separatorului fizic. Ne puteti ajuta si contribuind cu imagini, fie folosind aplicatille mobile here map creator sau mapillary din magazinele de aplicatii IOS sau Android. Multumim si asteptam si alte observatii la fel de bine documentate 🙂

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.