Forums › Eastern Europe › Czech Republic › Označení dálnic D4, D6, D10
-
Adam Step • August 10, 2018 at 9:05 am UTC
Dobrý den,
několikrát jsem se snažil v editoru přeznačit dálnici D4 jako “Highway”, ale časem se z ní zase stala “Main”. Důsledek: v mapě v autonavigaci není značena jako dálnice. Co brání tomu, aby dálnicí zůstala? To samé se týká D6, D7, D10, D35 u HK, D48 … a možná i další. Šlo by je přeznačit hromadně? Díky za odpověď.
Martin Švec • August 14, 2018 at 9:51 am UTCDobrý den,
tyto silnice jsou samozřejmě značeny jako dálnice, nicméně mají nižší důležitost. “Highway” znamená pouze pojmenování nejvyšší kategorie, nemusí však znamenat skutečnou dálnici (např. silnice I/3).
Adam Step • August 22, 2018 at 2:47 pm UTCDobrý den,
díky za odpověď. Nevím, jestli si rozumíme, ale v editoru je např. každý segment D4 vedený jako kategorie “main”, přitom dálnice jsou typu “highway”. Následkem toho jsou konkrétně v navigaci v automobilech Škoda tyto dálnice zobrazeny stejným druhem čáry, jako ostatní silnice první třídy, nikoliv jako dálnice.
Co brání tomu, aby byly v here mapách vedeny jako “Highway”, co pro to mohu udělat?
Adam Step • August 22, 2018 at 2:49 pm UTC… jinými slovy, co brání tomu, aby dálnice D10 (Praha-Turnov) byla v jiné kategorii než D1 (Praha-Brno)? Dopravním značením a dopravními předpisy jsou tyto dálnice naprosto shodné.
Proč má být D10 zakreslena stejně jako silnice první třídy I/12 (Praha- Kolín)?
You must be logged in to reply to this topic.