Forums Eastern Europe Czech Republic Označení dálnic D4, D6, D10

This topic contains 3 replies, has 2 voice, and was last updated by Adam Step 3 years ago
 • Adam Step

  Dobrý den,

  několikrát jsem se snažil v editoru přeznačit dálnici D4 jako “Highway”, ale časem se z ní zase stala “Main”. Důsledek: v mapě v autonavigaci není značena jako dálnice. Co brání tomu, aby dálnicí zůstala? To samé se týká D6, D7, D10, D35 u HK, D48 … a možná i další. Šlo by je přeznačit hromadně? Díky za odpověď.

  Martin Švec

  Dobrý den,

  tyto silnice jsou samozřejmě značeny jako dálnice, nicméně mají nižší důležitost. “Highway” znamená pouze pojmenování nejvyšší kategorie, nemusí však znamenat skutečnou dálnici (např. silnice I/3).

  Adam Step

  Dobrý den,

  díky za odpověď. Nevím, jestli si rozumíme, ale v editoru je např. každý segment D4 vedený jako kategorie “main”, přitom dálnice jsou typu “highway”. Následkem toho jsou konkrétně v navigaci v automobilech Škoda tyto dálnice zobrazeny stejným druhem čáry, jako ostatní silnice první třídy, nikoliv jako dálnice.

  Co brání tomu, aby byly v here mapách vedeny jako “Highway”, co pro to mohu udělat?

  Adam Step

  … jinými slovy, co brání tomu, aby dálnice D10 (Praha-Turnov) byla v jiné kategorii než D1 (Praha-Brno)? Dopravním značením a dopravními předpisy jsou tyto dálnice naprosto shodné.

  Proč má být D10 zakreslena stejně jako silnice první třídy I/12 (Praha- Kolín)?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.