Forums Eastern Europe Romania Nod A6/A1 Lugoj -> Timișoara

This topic contains 56 replies, has 4 voice, and was last updated by Octavian Borcan 4 years, 6 months ago
  • Octavian Borcan

    Salutare. Am inaintat comentariul catre colegii mei pentru evaluare, dar nu am primit nici un feedback pana acum.

    Alexander B.

    Ca utilizator HERE Map Creator, ce posibilități există de a obține mai multe atribuții privind editarea hărților? Mulțumesc!

    Andrei Antonescu

    Buna Ziua,
    Multumim pentru feedback ul dvs. referitor la nodul de interschimbare a celor 2 autostrazi din raza localitatii Balinț.
    In urma verificarilor repetate nu s-a gasit nici o eroare in baza noastra de date. Totul este codat (desenat) conform aspectului si geometriei din teren atat cu date din satelit cat si cu date culese de la fata locului. A fost verificata si geometria XTDL (geometria benzilor de rulare, semne desenate pe asfalt, separatoare sens, etc) si nu s-a gasit nimic in neregula.
    Va Multumesc.
    Andrei

    Alexander B.

    Bună ziua,
    Vă mulțumesc pentru răspuns!
    Din păcate, nici GPS-ul meu “Garmin”, nici HERE WeGo nu-mi spune că trebuie să mă încadrez pe banda stângă atunci când vin de pe A6 dinspre Lugoj și doresc să continui drumul pe A1 către Timișoara.
    Vă rog să încercați să codați TOATE benzile ca MOTORWAY_LINK (culoare GRI în harta “Garmin”) din punctul de unde se desprinde ieșirea de pe A6 către A1 spre DEVA. Nu este bine în prezent, banda către TIMIȘOARA fiind codată ca MOTORWAY (culoare PORTOCALIE în harta “Garmin”).
    În Ungaria, nodul M43/M5 este codat așa cum propun eu (culoare GRI = MOTORWAY_LINK), și nu există niciun fel de probleme.
    Vă rog să îmi spuneți dacă nu m-am exprimat suficient de clar, ca să pot încerca să explic mai amănunțit. Vă mulțumesc!
    P. S. Dacă vă uitați la cele două imagini atașate, cred că înțelegeți mai bine la ce mă refer!

    Alexander B.

    Salut Octavian, salut Andrei,
    Acum știu ce trebuie făcut: Vă rog să adăugați atributul „Rmp” (adică „rampă”) în Core Map la porțiunile de drum marcate de mine cu albastru în imaginea atașată. Vă mulțumesc!
    Numai bine,
    Alexandru

    Andrei Antonescu

    Buna Ziua,
    Modificările in baza de date au fost făcute.
    După următorul update ar trebui să vă indice corect.
    Am rugămintea să reveniți cu o confirmare.
    Mulțumesc,
    Andrei

    Alexander B.

    Bună ziua.
    Nu se vede nici un fel de schimbare în HERE WeGo.
    Vă rog să îmi descrieți schimbările efectuate.
    Mulțumesc.
    Alexandru

    Andrei Antonescu

    Bună Ziua,
    La nodul precizat mai sus au fost efectuate diferite schimbări precum si schimbarea menționată de dvs.
    Schimbările ar trebui să fie vizibile cu următoarele update-uri incepând cu luna august.
    Mulțumesc,
    Andrei

    Alexander B.

    Bună ziua.
    Luna august între timp a trecut. Nu se vede nicio schimbare. Vă rog să îmi prezentați un screenshot din Core Map din care să reiasă faptul că porțiunea menționată de mine într-adevăr a primit atributul „Rmp”.
    Mulțumesc!

    Alexander B.

    Bună ziua.
    Astăzi 10 septembrie 2019, modificarea a devenit vizibilă în HERE WeGo: benzile respective apar mai subțiri, deoarece au primit atributul de rampă („Rmp”).
    Indicațiile de rutare în HERE WeGo la nodul respectiv încă nu s-au schimbat, dar este foarte probabil să mai dureze încă câteva zile până ca acestea să fie actualizate automat, deci mai așteptăm puțin.
    Voi reveni cu o confirmare. Mulțumesc!

    Octavian Borcan

    Salut Alex, asteptam cu interes si noi sa vedem implementarea lor. Cele bune.

    Alexander B.

    Gata, s-a rezolvat – mulțumesc! Acum apare indicația de a ne încadra pe banda stângă în HERE WeGo atunci când venim de pe A6 și dorim să continuăm drumul pe A1 către Timișoara.
    Sper ca și celelalte probleme semnalate de mine să fie rezolvate cât mai repede!
    Numai bine,
    Alexandru

    Octavian Borcan

    Super, tinem legatura 🙂

Viewing 13 posts - 46 through 58 (of 58 total)

You must be logged in to reply to this topic.