Forums Eastern Europe Romania Mapcreator in Republica Moldova

This topic contains 1 replies, has 2 voice, and was last updated by Octavian Borcan 6 years, 10 months ago
  • Octavian Croitoru

    Salut,

    am si eu doua intrebari:
    1. Cat timp dureaza pana se aproba un feedback ? Inca nu am “full editing righs” pentru tara mea .
    2. Cat timp dureaza pana mi se poate acorda “full editing righs” pentru tara mea ?

    Mersi

    Octavian Borcan

    Salutare Octavian,
    1. Depinde de importanta si relevanta situatiei raportate-toate rapoartele trec printr-un proces de verificare, iar in functie de importanta lor poate dura pana la cateva luni. In cazul in care e ceva important, trimite-mi link-ul din Map Creator pentru a identifica zona si problema, si le implementam imediat in baza de date.
    2. Datorita unor probleme juridice, neclaritati ale legislatiei actuale legate de cartografiere si crowdsourcing, este suspendat momentan dreptul utilizatorilor din Moldova sa contribuie la harta. Echipa noastra investigheaza situatia si speram sa gasim o solutie cat mai repede. Provizoriu, pana la reglementarea situatiei, le poti raporta utilizand forumul sub un topic dedicat.
    Multumim.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.