Forums Eastern Europe Croatia Kako unijeti skraćene nazive ulica?

This topic contains 6 replies, has 3 voice, and was last updated by Natalia Vignjevic 4 years, 11 months ago
  • Matija M.

    Pozdrav, postoji li mogućnost da mi korisnici kroz Map Creator unosimo skraćene tj. alternativne nazive ulica?

    Npr. Ulica Junija Palmotića (Zagreb) je poznatija i popularnija kao Palmotićeva ulica. Isto pravilo za Ulicu grada Vukovara kao Vukovarska ulica, itd.

    Korisnici najčešće pretražuju mapu po skraćenim nazivima. Najpoznatiji konkurentski servis za mape prepoznaje jedno i drugo, stoga bi bilo preporučljivo da se isto uvede u HERE maps.

    Natalia Vignjevic

    Pozdrav Matija,

    prvenstveno hvala na pitanju koje ste postavili!
    Poznat nam je taj “problem”, nažalost ne možemo ga riješiti na način na koji ga rješavaju druge konkurentske firme.
    Imena i nazivi ulica uređeni su raznim pravilnicima i odlukama općina i kao takvi moraju biti unešeni u našu bazu u originalnom obliku.
    Kada se u HEREWeGo upiše npr, Vukov, aplikacija će ponuditi originalni naziv Ulica grada Vukovara. Isto tako je npr. za Ulica kralja Zvonimira, kada se upiše Zvon ili Zvonim aplikacija će izbaciti i Ulica kralja Zvonimira.

    Hrvatski jezik je specifičan zbog tih sinonima i kratica koje se koriste u svakodnevnom jeziku, na žalost u našoj bazi ne postoji produkt kojim bi se unijeli i puni nazivi ulica i skraćenice…

    Ako imate bilo kakvih drugih pitanja ili primjetite neke nepravilnosti u karti, slobodno se ovdje javite 🙂
    Sve promjene i sami možete dodati/izmijeniti i putem ove MapCreator aplikacije https://mapcreator.here.com/

    Lijepi pozdrav,
    Natalia

    Matija M.

    Natalia, hvala na odgovoru. U potpunosti mi je jasno da originalni naziv mora biti naveden, no ovo je opcija zvana “alias” gdje se dodaje alternativni naziv, svakako zanimljiv “feature” za buduće nadogradnje HERE servisa i vjerujem da nisam prvi koji je to predložio. Zanima me samo jeste li prenijeli tu informaciju na “više razine”, obzirom da je to opcija bitna za konkurentnost vašeg proizvoda ili postoji formular gdje ja, kao korisnik i developer, mogu predložiti tu opciju.

    Natalia Vignjevic

    Pozdrav Matija,

    ljubazno ću Vas zamoliti da mi samo pošaljete email na koji Vas mogu povratno kontaktirati vezano uz ovo pitanje.
    Možete me kontaktirati na natalia.vignjevic@here.com

    Pozdrav,
    Natalia

    Zoran Babić

    Svaka ulica koja se kolokvijalno zove drugačije od punog imena (od nasilnog uvođenja fromata Ulica Imena Prezimena prije par godina), bi trebala imati i svoj alias i ne vidim zašto se ne može unijeti ispod originalnog naziva ulice (vidi sliku u prilogu).

    Matija M.

    Na temelju dobivenih informacija od Natalie, izgleda da postoji tehničko ograničenje u samom HERE servisu zbog kojeg aliasi nisu podržani. Svakako nešto što bi trebalo biti na vrhu #todo liste dorada ako servis želi biti konkurentan.

    Natalia Vignjevic

    Poštovani Zoran,

    vidim da me Matija preduhitrio 🙂
    Upoznati smo s ovim problemom ali zbog tehničkih ograničenja servera opcija dodavanja aliasa trenutno ne postoji…

    Ako imate bilo kakvih pitanja, slobodno prijavite!

    Lijepi pozdrav,
    Natalia

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.