Forums Eastern Europe Romania Durata review?

This topic contains 7 replies, has 2 voice, and was last updated by Attila Takacs 2 years, 2 months ago
  • Attila Takacs

    Buna ziua,

    Am facut mai multe modificari in data de 14 decembrie, si apar sa fie sub review. Aproximativ cat dureaza acest review pana apar modificarile pe harta live?

    Multumesc,

    Octavian Borcan

    Buna dimineata,

    Verificarea editarilor dureaza, in general, intre 2 si 45 zile depinzand de mai multi factori. Daca este identificata o sursa pentru verificare relevanta(imagine satelitara/la nivel stradal, track gps, document oficial, stire in presa locala/nationala…) ar trebui sa fie in jur de 14 zile. Moderarea nu este facuta la nivel local.
    Odata aprobate, modificarile ar trebui sa fie vizibile cel mai rapid in aplicatia web HERE WeGo undeva la 14-30 zile iar apoi in cea mobila. In functie de furnizorul de software/platforma de navigatie(Garmin, Sygic, …) poate dura mai mult datorita planurilor de actualizare agreate de ei-cel mai adesea trimestriale.
    Am atasat un infografic orientativ; datorita progreselor facute in zona interconectari si a maririi vitezelor de internet(5G) ne asteptam sa vedem din ce in ce mai multe solutii care sa treaca la standardul on the fly update(actualizari de baza la min/cateva minute-drumuri, puncte de interes, adrese) si altele gen elemente cartografice(granite administrative, paduri, ape, cladiri 2D/3D…) cu actualizari periodice(zilnice, saptamanale, lunare sau trimestriale).

    Cele bune,
    Octavian

    Attila Takacs

    Mersi de update. Cea mai sensibila modificare dintre cele facute de mine se refera la un segment de drum marcat gresit, si chiar daca este o strada principala, GPS-urile te ocolesc pe tot felul de drumuri neasflatate, etc.

    https://goo.gl/maps/mKgXKxNQLAjh5kXp9

    Ajuta daca fac eu poze cand am ocazia? Ar trebui sa se vada destul de clar pe google maps atasat. (poza imi da eroare cand uploadez)

    Attila Takacs

    Am reusit si poza. Am marcat acel segment

    Octavian Borcan

    Ok, verificam si corectam. Multumim.
    Daca doresti poti intra si pe grupul nostru local de FB https://www.facebook.com/groups/mapcreatorromania sau scrie la adresa mapsromania@here.com.

    Attila Takacs

    Salut,

    Ceva noutati?

    Mersi,

    Octavian Borcan

    Salut, din ce vad modificarea e aprobata dar nu e inca integrata in baza de date. Se va face astazi modificarea direct in baza si va aparea in actualizarea ulterioara. Multumim.

    Attila Takacs

    Super, mersi de update

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.