Forums Eastern Europe Poland Drogi ekspresowe

This topic contains 6 replies, has 2 voice, and was last updated by Piotr Kołaczkowski 2 years, 5 months ago
  • Janusz Leszczyński

Dlaczego z uporem maniaka drogi ekspresowe oznaczacie jako (droga główna) przecież lepiej w trasie jechać ekspresówką niż niż tymi waszymi głównymi.
    Zwracam na to uwagę już od czasów Navteq ale nikt nie chce mi tego wytłumaczyć. Nie dość że przy wyznaczeniu trasy nie wiadomo jaką drogą sie pojedzie bo wszystkie w tym samym kolorze , (macie tylko 4 rodzaje dróg ) to jeszcze wyznaczanie trasy po lasach i szutrach to norma w HERE. No ale jak jest to zgodne ze specyfikacją Here to co zrobić . Specyfikacja i kodowanie najważniejsze jak napisała mi pani z HERE i nie ważne że drogi poprowadzone do bani, tylko specyfikacja !!

Piotr Kołaczkowski

A ja często widzę, że jest na odwrót. Np. niedawno nawigacja oparta na tych mapach mi kazała skręcić w “autostradę E77” czyli tak naprawdę Aleję Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. A to nawet ekspresówka nie jest, tylko zwykła przelotówka przez miasto z ograniczeniem do 80 km/h, a miejscami nawet do 50 km/h.

Janusz Leszczyński

No właśnie o tym piszę , kategoryzacja dróg w HERE jest do bani . Wystarczy spojrzeć na dowolną miejscowość i są tam głównie drogi osiedlowe. Jeżeli większość dróg ma tą samą kategorie np. drogi główne zamiast podziału na ekspresówki i rzeczywiste drogi głowne tzw dwupasmówki to potem mamy takie klocki. w załączniku masz kategoryzacje z Here i TomToma w Here tylko 2 rodzaje dróg w TomTom 4. w tej samej miejscowości.
    Nie wiem ,jest opcja upload images ale chyba nie działa tak jak drogi ekspresowe w Here

• This reply was modified 2 years, 5 months ago by  Janusz Leszczyński.
    Piotr Kołaczkowski

Ale zawsze możesz przecież poprawić jeśli gdzieś jest nie tak. Sam system ma 6 kategorii dróg, więc można przypisać. Nie wiem tylko czy ekspresówki zaliczają się do “Highway” czy do “Main”, bo nie ma osobnej kategorii.

Piotr Kołaczkowski

Sprawdziłem, ekspresówki i autostrady mają jedną kategorię. Ale w ramach miasta masz “Main”, “Local access” i “Residential”. Trzeba po prostu systematycznie poprawiać, jeśli jest źle.

Janusz Leszczyński

Nie masz racji Main to droga główna czyli np E 75 prowadząca z Bielska Białej przez Częstochowę do Piotrkowa Tryb. Lokal acces to droga lokalna czyli powinna to być droga łącząca mniejsze miejscowości i przebiegać przez nie np małe miasteczka , wsie. a residential to drogi osiedlowe , powinny to być drogi na osiedlach miast lub mniej znaczące drogi w małych miejscowościach. pisałeś że jest 6 kat. są 4. Autostrady, drogi główne, lokalne i osiedlowe. Według mnie brak przynajmniej 3 kat. no i ekspresówek. Reszta na tej liscie to są ścieżki i drogi dla pieszych .

Piotr Kołaczkowski

Do dużego miasta wystarczają w zupełności drogi główne, lokalne i osiedlowe. Ekspresówki to po prostu “Highway” – tu faktycznie przydałaby się jeszcze jedna kategoria. Residential to zwykła ulica – może nazwa niefortunna, ale zobacz sobie na definicję. Droga osiedlowa / wewnętrzna (strefa zamieszkania) to raczej kategoria niżej czyli “Parking lot road”. Local access to wszystkie przelotówki przez miasto o numeracji trzycyfrowej (tradycyjnie oznaczane jako żółte). Main road to drogi krajowe o numeracji jedno/dwucyfrowej lub drogi przelotowe przez miasto, o podwyższonym ograniczeniu prędkości.

Problem jest taki, że jakiś d***il pooznaczał połowę dróg przechodzących przez Warszawę jako “Main road”, mimo że są to zwykłe drogi kilkupasmowe z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, ze skrzyżowaniami co 200m-300m. A niektóre drogi, które powinny być “Main” są skategoryzowane jako autostrady, co jest totalną bzdurą. Fajna autostrada, na której można jechać 80 km/h i czasami są światła 😉

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.