Forums Eastern Europe Romania DN71

This topic contains 3 replies, has 2 voice, and was last updated by Octavian Borcan 3 years, 9 months ago
  • Jhon Sunshine

    Am semnalat de mai mult de 2 ani că pe portiunea de DN71 cuprinsă intre sensul giratoriu Mol 44.941491, 25.457840 si breteaua podului situat după strada aleea Sinaia 42 (44.946648, 25.455760) sunt montate separatoare de sens. Deci, indiferent din ce parte a DN71 circuli sau de pe ce stradă adiacentă circuli nu poți vira la stânga. Am făcut modificările in MapCreator si sunt sterse lunar. Am semnalat si pe grupul facebook Here Community si am primit răspuns că se trimite spre analizare!!!

    Octavian Borcan

    Salutare, am trimis colegiilor spre verificare. Din ce info vad eu exista delimitare pe mijlocul drumului dar nu vad restrictiile de viraj in sensul mentionat. Daca pe mijloc sunt panouri tip jersey si ele sunt implementate ca separator fizic in harta ar trebui sa nu permita virajele respective.

    Jhon Sunshine

    Separatoarele de sens sunt din plastic umplute cu apă. Semne de interzicere virare la stânga nu există, dar e logic că nu poti trece peste separatoare
    https://forum.mapcreator.here.com/wp-content/uploads/2020/07/02181202/dn71.png

    Octavian Borcan

    Super, multumim pentru detalii.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.