Forums Eastern Europe Romania Aspect

This topic contains 8 replies, has 2 voice, and was last updated by Octavian Borcan 6 years, 6 months ago
  • dii maps

    Puteti lucra la aspectul strazii reprezentat pe harta ?
    Distanta intre cele 2 fire trebuie sa fie aceeasi(exista Scuar) pana in punctul de coordonate 45.160898, 26.819841, dupa care distanta se ingusteaza pana devine zero in punctul de coordonate 45.160580, 26.820414

    Octavian Borcan

    o sa transmit sugestia ta colegiilor mei

    dii maps

    REMINDER

    dii maps

    Ce este mai usor decat sa simplificam un drum………….
    cu parere de rau dar ati devenit jalnici.
    sunt total dezamagit de modul de lucru pe care il abordati

    Octavian Borcan

    Colegii mei au verificat zona iar codarea este corecta. Imi pare rau daca te simti dezamagit, dar sunt niste regulii dupa care ne ghidam si trebuie sa-le respectam fie ca ne place sau nu. Orice sugestie este analizata si chiar daca aparent nu se vede vreo imbunatatire, ea este trecuta in analiza noastra cand se fac evaluari. Multumim.

    dii maps

    Nu inteleg totusi cum acele reguli pe care le invoci, sunt aplicate de la sensul giratoriu catre acest punct, iar apoi desi exista scuar aceleasi reguli nu mai sunt aplicate.
    Atunci faceti un singur fir de drum din sensul giratoriu si nu mai sunt discutii.

    Octavian Borcan

    A curs multa apa pe Buzau legat de modul de reprezentare 🙂 sunt niste regulii generale clare de incluziune, iar colegii mei analizeaza si vad daca se incadreaza sau nu. Acum este corect reprezentat: la giratoriu se largeste si pentru o bucata de drum scuarul din mijloc este mai lat de 3 m si este mai lung de 40 m.

    dii maps

    Si o sa mai curga…. am vorbit si telefonic despre latimea scuarelor din Buzau(care nu sunt mai late de 3 m).
    In fine..

    Octavian Borcan

    Multumesc pentru intelegere 😉

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.